چاگا

چاگا

قارچ اینونوتوس چاگا که با عنوان طلای سیاه نیز شناخته می شود، مانع از پیری سلول های بدن شده و می تواند در سرکوب سلول های سرطانی مفید باشد. تنظیم کلسترول، فشارخون، کاهش التهاب و افزایش ایمنی بدن را می توان از دیگر خواص این قارچ نام برد.

خواص

 • تحریک و تنظیم سیستم ایمنی بدن
 • مکمل غذایی در حین مبارزه با سرطان
 • سرکوب پیشرفت سرطان
 • کاهش التهاب
 • محافظت از کبد و مبارزه با رادیکال های آزاد
 • ضد پیری
 • اثرات مثبت بر کلسترول و فشار خون
 • افزایش استقامت فیزیکی و عملکرد شناختی
 • کمک به هضم و از بین بردن درد معده و روده
 • از بین بردن جوش

کاربردهای درمانی

مواد تشکیل دهنده چاگا

 1. پلی ساکارید چاگا حاوی پلی ساکارید های ساختاری در دیواره های کیتین است که انرژی، سلامت قلب و عروق ، سلامت روده و کبد را تامین می کنند و سطح قند خون سالم را افزایش می دهند. همچنین گفته شده است که خلق و خوی فرد را بهبود می بخشد.
 2. بتا-دی-گلوکان بتا-دی-گلوکان توانایی تنظیم سیستم ایمنی را دارند. همچنین بتا-دی-گلوکان ها به عادی کردن سطح کلسترول و قند خون کمک می کنند.
 3. فیتواسترول از فیتستروستولهای موجود در چاگا، 45٪ لانسترول است، 25٪ آنزیمی است و 30٪ باقی مانده از ارگوسترول، فاكتورول و چندین چیز دیگر. آزمایش های in vivo و in vitro اثرات مستقیم لانسترول و Inotodiols را در سلول های سرطانی نشان می دهد، که با لانسترول منجر به اثرات مثبتی بر روی ترکیبات ویروسی می شود.
 4. بتولین و اسید بوتولینیک (Triterpenes) بتولین و اسید بوتولینیک عامل مهمی برای درمان هستند که در حال حاضر برای اثرات آنها بر روی از سطوح کلسترول سالم تحقیق می شود. بوتولین و بتولین اسید علاوه بر مزایای مطلوب خود برای حفظ یک پروفایل کلسترول سالم، در رابطه با سرطان و ویروس نیز مورد مطالعه قرار می گیرند.
 5. آنتی اکسیدان ها اندام چاگا حاوی مقدار زیادی از رنگدانه طبیعی سیاه و سفید شناخته شده به عنوان ملانین است که دارای سطوح آنتی اکسیدانی بالا با توجه به مقدار پلی فنول های موجود در آن است. در واقع، چاگا دارای بالاترین نمره ORAC (اندازه گیری قدرت آنتی اکسیدانی) هر سوپرفورد است (146,700 میکرومول در هر صد گرم).
 6. سدها SOD ها یکی دیگر از آنتی اکسیدان های مهم در chaga هستند. SOD به یک گروه از آنزیم هایی اشاره می کند که سوپر اکسید دیسموتاز نامیده می شود. این آنزیم ها نقش مهمی در محافظت از بدن ما در برابر اثرات مخرب اکسیداسیون غیر کنترل شده و رادیکال های آزاد را بازی می کند.

 

 

موارد منع مصرف چاگا

 • اختلالات خونریزی : اگر اختلال خونریزی دارید، از CHAGA استفاده نکنید. نگرانی وجود دارد که ممکن است چاگا خونریزی را افزایش دهد.
 • دیابت : چاگا ممکن است سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت را کاهش دهد. اگر دچار دیابت هستید و از محصولات چاگا استفاده می کنید، به دقت علائم قند خون پایین ( هیپوگلیسمی ) را نظارت کنید و قند خون خود را دقیقا کنترل کنید. دوز داروهای دیابت شما ممکن است نیاز به تنظیم کننده مراقبت بهداشتی شما باشد.
 • جراحی : چاگا ممکن است کنترل قند خون را کنترل کند یا خطر خونریزی را در طول و بعد از عمل افزایش دهد. حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی مصرف قارچ چاگا را متوقف کنید.

 

برخی از خوراکی های قابل تهیه بهترین روش مصرف که در آن بیشترین استفاده از مزایای قارچ را می توانید داشته باشید، دم کردن ملایم می باشد:
یک ظرف نسبتاً بزرگ با درب شیشه ای آماده کنید.
حدود 8 استکان آب از قبل جوشانده شده در آن بریزید.
سپس یک قاشق چای خوری قارچ چاگا در آن بریزید.
حداقل 6 ساعت در روی شعله گاز ملایم قرار دهید تا مواد قارچ به آب استخراج شود، 8 الی 10 ساعت هم توصیه می شود.
مانع از به جوش آمدن آب در حین این مدت شوید.
پس از آماده شدن چای چاگا، آن را در ظرف شیشه ای بریزید.
تا یک هفته می توانید چای تهیه شده را میل نمایید.

 

سفارش

بصورت پودر شده و خشک شده

 

۱۰۰ هزار تومان / هر بسته ٢۰۰ گرمی

 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART